Dostosuj: A

Oddział Zakaźny

Lekarz kierujący oddziałem

lek. Elżbieta Kalin
specjalista chorób zakaźnych

Z-ca lekarza kierującego oddziałem 
lek. Małgorzata Grzeszczak-Jakubowska
specjalista chorób zakażnych, pediatra

Pielęgniarka oddziałowa
mgr Ewa Mąkosa


Pielęgniarka koordynująca
lic. piel. Anna Szymczak

 


Struktura organizacyjna :
Oddział Zakaźny liczy 24 łóżek znajdujących się w 12 salach jedno, dwu i trzyosobowych na I piętrze Budynku Z. Wszystkie sale posiadają śluzy z umywalka, własne łąazienki z pełnym węzłem sanitarnym.  Przy Oddziale znajduje się Izba Przyjęć czynna całą dobę oraz Poradnia Chorób Zakaźnych czynna w dniach wt-pt.


Możliwości diagnostyczne i lecznicze:

Rozpoznawanie stanów infekcyjnych w zakresie podstawowym, leczenie chorób zakaźnych, w tym odzwierzęcych, chorób wątroby, możliwości izolacji i kwarantanny.


Poradnia Chorób Zakaźnych:

  • udziela porad i konsultacji,
  • prowadzi kontrolę poszpitalną,
  • kwalifikuje do szczepień przeciw wściekliźnie.


Poradnia chorób zakaźnych prowadzi działalność na zasadzie teleporad. Prosimy o dzwonienie w godzinach 10.00-11.00 w celu rejestracji na numer +48 67 97 295 w dni robocze. Lekarz poradni oddzwania w godzinach 11.00-13.00. Zastrzegamy jednak, że ze względów organizacyjnych i dynamicznej sytuacji na oddziale lekarz poradni może być potrzebny na Oddziale chorób zakaźnych. W takiej sytuacji prosimy dzwonić następnego dnia w godzinach 11.00-13.00.

 

Pobieranie wymazów

Ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa podbieranie wymazów będzie się odbywało w dni robocze i wolne od pracy od 10 do 13. Prosimy o zastosowanie się do powyższych ograniczeń czasowych.

Przed zgłoszeniem na wymaz prosimy zadzwonić do Oddziału Zakaźnego na numer 887 185 999 by ustalić wskazania do pobrania wymazu i ustalić termin pobrania. Jeśli lekarz zadecyduje o pobraniu należy się zgłosić do Izby przyjęć w wyznaczonym terminie i zadzwonić ponownie na powyższy numer by powiadomić personel o konieczności przygotowania się do badania.

Konieczne jest oczekiwanie około 15min aby przygotować pomieszczenia oraz poprawnie założyć środki ochrony osobistej. Prosimy o przygotowanie dokumentu tożsamości.

Jeśli mają Państwo skierowanie z sanatorium, lub od lekarza (w tym pobrania przed planowym zabiegiem) prosimy przygotować ksero skierowania, które zostanie dołączone do dokumentacji. Prosimy również o informację, jeśli na badanie kieruje sanepid lub jesteście Państwo na kwarantannie.

GODZINY POBIERANIA WYMAZÓW

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK         10.00 – 13.00

SOBOTA, NIEDZIELA, ŚWIĘTA     10.00 – 13.00Lokalizacja:
Budynek "Z" na terenie szpitala, I piętro.


Kontakt z oddziałem >> telefony