Dostosuj: A

Oddział Ginekologii Jednego Dnia

 

Telefony:  

Sekretariat - 48 67 97 184 / 48 67 97 288

 

Gabinet Lekarski - 48 67 97 165

 

Pielęgniarka Koordynująca - 48 67 97 114

 

Punkt Położnych - 48 67 97 145

 


 

Świadczeń zdrowotnych w Oddziale udzielają:

 

- lek. specjalista ginekologii i położnictwa Marta Świechowska
- lek. specjalista ginekologii i położnictwa Mirosław Kupidura
- lek. w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa Ernest Starek

 

 

Pielęgniarka Koordynująca:


mgr Danuta Jeziorowska

specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego

 

 

Możliwości diagnostyczne i lecznicze:


W Oddziale Ginekologii Jednego Dnia wykonywane są planowe zabiegi operacyjne oraz krótkie zabiegi diagnostyczno-lecznicze. Dzięki obecności przy każdym zabiegu lekarza anestezjologa zapewniamy naszym pacjentkom pełen wachlarz metod uśmierzania bólu zarówno w trakcie jak i po zabiegu. Przeprowadzane są procedury medyczne między innymi tj.:

 

  • Wyłyżeczkowanie jamy macicy,
  • Histeroskopia,
  • Leczenie operacyjne zaburzeń statyki narządów płciowych droga pochwową,
  • Diagnostyka zabiegowa i/lub leczenie operacyjne niezłośliwych zmian chorobowych szyjki macicy,
  • Laparoskopia,
  • Leczenie operacyjne nietrzymania moczu przy użyciu taśmy typu „TVT”, „IVS” lub „TOT”,
  • Zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej,
  • Diagnostyka z zakresu chorób pochwy i sromu.

 

 

Pacjentki przyjmowane są do oddziału w trybie planowym na podstawie skierowania do Oddziału Ginekologii Jednego Dnia oraz ustalonego wcześniej terminu przyjęcia do szpitala. Zabiegi ginekologiczne przeprowadzane są w trybie tzw. „Chirurgii jednego dnia” w poniedziałki, wtorki i środy.

 

 

Pacjentki zgłaszają się na oddział na czczo z samego rana i po wykonanym zabiegu, po kilku godzinach, jeśli nie ma ku temu przeciwskazań, wychodzą do domu.

 

 

Do szpitala należy zabrać ze sobą :

  • dowód osobisty,
  • aktualne wyniki wszystkich przeprowadzonych badań,
  • skierowanie do szpitala.
 
 

Poza niezbędną dokumentacją należy zabrać ze sobą kilka rzeczy osobistych, takich jak:

  • koszula nocna/piżama,
  • szlafrok,
  • klapki/kapcie,
  • ręcznik,
  • przybory toaletowe,
  • lekką przekąskę do spożycia po zabiegu (za zgodą lekarza).

 

 

W dniu zabiegu – po opuszczeniu Szpitala nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych. Konieczne jest, aby po zabiegu Pacjentkę odebrała osoba towarzysząca.

 

 

Czas oczekiwania na wynik badania histopatologicznego: 3–4 tygodnie. Odbiór wyników odbywa się w sekretariacie oddziału na III piętrze w budynku głównym Szpitala.

 

 

Wszystkie Pacjentki potrzebujące wykonania świadczeń zdrowotnych (diagnostyka i zabiegi) w zakresie ginekologii jednego dnia bardzo serdecznie zapraszamy. W naszej placówce gwarantujemy wysoką jakość świadczonych usług, profesjonalną opiekę medyczną. Zapewniamy miłą i życzliwą atmosferę oraz indywidualne podejście do pacjentek.

 

 

 

 

Lokalizacja: Budynek C III piętro