Oddział Ginekologii Jednego Dnia
Telefony:
Sekretariat - 48 67 97 184 / 48 67 97 288
Gabinet Lekarski - 48 67 97 165
Pielęgniarka Koordynująca - 48 67 97 114
Punkt Położnych - 48 67 97 145
Świadczeń zdrowotnych w Oddziale udzielają:
- lek. specjalista ginekologii i położnictwa Marta Świechowska
- lek. specjalista ginekologii i położnictwa Mirosław Kupidura
- lek. w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa Ernest Starek
Pielęgniarka Koordynująca:
mgr Danuta Jeziorowska
specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego
Możliwości diagnostyczne i lecznicze:
W Oddziale Ginekologii Jednego Dnia wykonywane są planowe zabiegi operacyjne oraz krótkie zabiegi diagnostyczno-lecznicze. Dzięki obecności przy każdym zabiegu lekarza anestezjologa zapewniamy naszym pacjentkom pełen wachlarz metod uśmierzania bólu zarówno w trakcie jak i po zabiegu. Przeprowadzane są procedury medyczne między innymi tj.:
- Wyłyżeczkowanie jamy macicy,
- Histeroskopia,
- Leczenie operacyjne zaburzeń statyki narządów płciowych droga pochwową,
- Diagnostyka zabiegowa i/lub leczenie operacyjne niezłośliwych zmian chorobowych szyjki macicy,
- Laparoskopia,
- Leczenie operacyjne nietrzymania moczu przy użyciu taśmy typu „TVT”, „IVS” lub „TOT”,
- Zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej,
- Diagnostyka z zakresu chorób pochwy i sromu.
Pacjentki przyjmowane są do oddziału w trybie planowym na podstawie skierowania do Oddziału Ginekologii Jednego Dnia oraz ustalonego wcześniej terminu przyjęcia do szpitala. Zabiegi ginekologiczne przeprowadzane są w trybie tzw. „Chirurgii jednego dnia” w poniedziałki, wtorki i środy.
Pacjentki zgłaszają się na oddział na czczo z samego rana i po wykonanym zabiegu, po kilku godzinach, jeśli nie ma ku temu przeciwskazań, wychodzą do domu.
Do szpitala należy zabrać ze sobą :
- dowód osobisty,
- aktualne wyniki wszystkich przeprowadzonych badań,
- skierowanie do szpitala.
Poza niezbędną dokumentacją należy zabrać ze sobą kilka rzeczy osobistych, takich jak:
- koszula nocna/piżama,
- szlafrok,
- klapki/kapcie,
- ręcznik,
- przybory toaletowe,
- lekką przekąskę do spożycia po zabiegu (za zgodą lekarza).
W dniu zabiegu – po opuszczeniu Szpitala nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych. Konieczne jest, aby po zabiegu Pacjentkę odebrała osoba towarzysząca.
Czas oczekiwania na wynik badania histopatologicznego: 3–4 tygodnie. Odbiór wyników odbywa się w sekretariacie oddziału na III piętrze w budynku głównym Szpitala.
Wszystkie Pacjentki potrzebujące wykonania świadczeń zdrowotnych (diagnostyka i zabiegi) w zakresie ginekologii jednego dnia bardzo serdecznie zapraszamy. W naszej placówce gwarantujemy wysoką jakość świadczonych usług, profesjonalną opiekę medyczną. Zapewniamy miłą i życzliwą atmosferę oraz indywidualne podejście do pacjentek.
Lokalizacja: Budynek C III piętro










